více

Novinky

08.LISTOPAD

Automatické vážení a balení mouky do ventilových pytlů Technipes

Fotografie k novince Automatické vážení a balení mouky do ventilových pytlů Technipes

Automatická pytlovací linka Technipes do papírových ventilových pytlů pro pytlování mouky s výrobní kapacitou 200 až 350 pytlů/h, skládající se z NET váhy, ventilové pytlovačky a automatu pro nasazování prázdných pytlů.

08.LISTOPAD

Detektory kovů CO-EL pro potravinářské produkty

Fotografie k novince Detektory kovů CO-EL pro potravinářské produkty

Vysoce citlivé metataldetektory (detektory kovů) pro použití v potravinářství nebo jiných průmyslových odvětvích s širokou škálou nastavení pro kontrolu přítomnosti magnetických a nemagnetických kovů.

07.LISTOPAD

Sloupový paletizační robot pro pytle nebo skupinové balení.

Fotografie k novince Sloupový paletizační robot pro pytle nebo skupinové balení.

Unikátní robotický paletizér pro skládání výrobků na paletu.

Naši partneři

Logo-Technipes

NewProject

Logo-Senzani

logo-IMPAC


Novinky e-mailem

Úvod Pytlovačky do otevřených pytlů

Pytlovačky do otevřených pytlůZařízení TECHNIPES (www.technipes.com) pro balení do otevřených pytlů pokrývá celou škálu potřeb průmyslových závodů od jednoduchých zařízení pro ruční balení až po plně automatické linky pro rychlost balení do 600 pytlů za hodinu.

Balené produkty:  pet-food, krmné směsi, peletky, chemické suroviny, cementové směsi, sušené mléko a další sypké produkty, potravinářské směsi, stelivo, kočkolit atd.; dále kusové jako brikety nebo dřevěné uhlí

I.    VÁŽÍCÍ A PLNÍCÍ STROJ  TE/L


TE_LPro pytlování s ručním nasazováním pytlů s automatickým navažováním.
Vývoj aplikace elektronického vybavení do řídících systémů umožnil vývoj poloautomatického pytlovacího zařízení TE/L, které se stalo pro svou spolehlivost a jednoduchost ovládání velmi oblíbeným a často instalovaným zařízením do malých provozů.
Pytel je ručně nasazen na plnící hubici kde je upevněn pomocí elektro-pneumatických čelistí.
Vážení probíhá pomocí 3 tenzometrů umístěných po obvodu po 120o na kterých je celá vážící jednotka zavěšena. Elektronická vážící jednotka je vybavena klávesnicí a displejem pro snadné nastavení a ovládání.
Výhodami tohoto zařízení kromě jednoduchosti a spolehlivosti je např.vizualizace vážení na displeji, automatické nastavování nulové hodnoty či variabilní nastavení programu pro různé produkty.

II.    UZAVÍRACÍ LINKYPro různé produkty a typy pytlů je nutné zvolit vhodný způsob uzavření pytle. Různým sestavením uzavírací linky můžeme dosáhnout uzavření pytle podle technických požadavků výrobku a pro různé rychlosti balící linky od 150 do 600 pytlů za hodinu.

Typy uzavírání:

obr Zasiti zašívání - jednoduchý šev
obr Prehnuti obr Dvojite prehnuti
přehnutí, dvojité přehnutí vršku (před uzavřením)
obr Strihani odstřižení vršku (před uzavřením)
obr Lepeni lepení, svaření
obr Krepova paska aplikace krepové pásky před zašitím
obr Tavna paska pres uzaver navaření těsnící pásky přes šitý uzávěr
obr-Aplikace-stitku aplikace štítků

PŘÍKLAD VÁŽÍCÍ A UZAVÍRACÍ LINKY LC NT/JD8Linka s ručním nasazováním prázdných pytlů, pro granulované nebo jemné produkty. Po naplnění naváženou dávkou je pytel automaticky spuštěn na odváděcí pás a zaveden do zavírací linky.
Výrobní kapacita 120 až 220 pytlů/h.

LC_th LC_NT_JD8-detai_th
Uzavírací linka Detail uzavírací šicí hlavy
LC_NT_JD8-rozmer_th
Rozměrový výkresIII.    AUTOMATICKÉ PYTLOVACÍ STROJE FUTURA


Balící linka je vybavena zásobníkem prázdných pytlů, ze kterého je pytel automaticky vyzvednut a nasazen na plnící hubici. Po naplnění naváženou dávkou je pytel automaticky spuštěn na odváděcí pás a zaveden do zavírací linky.
Linka může být vybavena střásáním produktu v průběhu plnění pytle nebo porézní sondou pro odsátí vzduchu z pytle pro lepší usazení produktu na dno pytle.
Samozřejmostí je odsávací systém celé linky, napojený na odsávací systém výroby, který zabraňuje úniku přebytečného prachu do okolí a chrání mechanické díly od znečištění prachem.
 
3_th Futura-Schema_th
Pytlovací stroj FUTURA Schema automatické balící linky


1 - automatické držící čelisti
2 - zásobník a podavač prázdných pytlů
3 - řetězový vodič pytlů
4 - zastřižení vršku pytle
5 - aplikace krepové pásky a zašití
6 - obraceč pytlů


LC/NT FUTURA
   

Plně automatické zařízení pro vážení a pytlování papírových pytlů s proložením boků menší velikosti do 5 až10 kg podle měrné hmotnosti baleného produktu (s nebo bez přilepeného papírového ucha).
Výrobní kapacita do 600 pytlů/h.
Linka obsahuje NET váhu (váhy) umístěné nad plnící násypkou, zásobník prázdných pytlů a jejich automatické nasazování na plnící hubici, střásání během plnění a automatické zavedení do uzavírací stanice a zavření pytlů (ustřižení vršku, a zalepení nebo zatavení polyetylenové vložky).

 
LC_NT-fotka_th LC_NT-detail_th
LC/NT Futura

Detail plnícího místa s pneumatickým střásáním materiálu během plnění
LC_NT-rozmer_th
Rozměrový výkresLC/LS FUTURA


Plně automatické zařízení pro vážení a pytlování granulovaných nebo jemných materiálů do papírových pytlů velikosti od 5 do 50 kg podle měrné hmotnosti baleného produktu.
Výrobní kapacita do 300 - 360 pytlů/h.
Linka obsahuje NET váhu (váhy) umístěné nad plnící násypkou, zásobník prázdných pytlů a jejich automatické nasazování na plnící hubici, odsávací sondu pro usazení produktu v pytli pro prachové materiály a automatické zavedení do uzavírací stanice a zavření pytlů (ustřižení vršku, aplikaci krepové pásky a zašití nebo zatavení polyetylenové vložky eventuelně aplikaci značícího štítku).


LC_LS-fotka_th LC_LS-detail_th
LC/LS Futura

Detail plnícího místa s porézní odsávací sondou
LC_LS-rozmer_th
Rozměrový výkresLC/LS-L FUTURAPlně automatické zařízení pro vážení a pytlování granulovaných nebo jemných materiálů do papírových pytlů velikosti od 5 do 50 kg podle měrné hmotnosti baleného produktu.
Výrobní kapacita do 120 - 220 pytlů/h.
Linka obsahuje NET váhu (váhy) umístěné nad plnící násypkou, zásobník prázdných pytlů a jejich automatické nasazování na plnící hubici, střásání nebo odsávací sondu pro usazení produktu v pytli pro prachové materiály a automatické zavedení do uzavírací stanice a zavření pytlů (ustřižení vršku, aplikaci krepové pásky a zašití nebo zatavení polyetylenové vložky plus přitavení pásky přes šitý uzávěr zamezující úniku produktu.


LC_LS_L-fotka_th LC_LS_L--detail_th
LC/LS-L Futura

Detail tavné jednotky pro přitavení pásky přes zašitý vršek uzavřeného pytle proti úniku materiálu.
LC_LS_L-rozmer_th
Rozměrový výkresLS-DP FUTURA


Plně automatické zařízení pro vážení a pytlování granulovaných nebo jemných materiálů do papírových pytlů velikosti od 5 do 50 kg podle měrné hmotnosti baleného produktu.
Výrobní kapacita do 120 - 220 pytlů/h.
Linka obsahuje NET váhu (váhy) umístěné nad plnící násypkou, zásobník prázdných pytlů a jejich automatické nasazování na plnící hubici, odsávací sondu pro usazení produktu v pytli pro prachové materiály a automatické zavedení do uzavírací stanice a zavření pytlů (mikrometrické ustřižení vršku, dvojité přehnutí a zavření zatavením).

 
LS_DP-fotka_th LS_DP-detail_th
LC-DP Futura

Detail mikrometrického zastřihovače před zařízením pro dvojité přehnutí vršku
LS_DP-rozmer_th
Rozměrový výkres