Naši partneři

Logo-Technipes

NewProject

Logo-Senzani

logo-IMPAC


Novinky e-mailem

Úvod Novinky

08.LISTOPAD

Detektory kovů CO-EL pro potravinářské produkty

Fotografie k novince Detektory kovů CO-EL pro potravinářské produkty Vysoce citlivé metataldetektory (detektory kovů) pro použití v potravinářství nebo jiných průmyslových odvětvích s širokou škálou nastavení pro kontrolu přítomnosti magnetických a nemagnetických kovů.

Detektory kovů jsou určeny zejména pro potravinářské provozy, které bývají pod tlakem předpisů BRC a IFS a jsou často nuceny deklarovat provádění kontroly výrobků na přítomnost kovových částí pomocí metaldetektorů. Metaldetektory jsou také důležitým článkem zpracovatelských linek, kde hrozí poškození v důsledku přítomnosti nežádoucích kovových dílů.

Naše průmyslové kontrolní metal-detektory jsou vysoce citlivé na přítomnost magnetických a nemagnetických kovů, a díky tomu splňují všechny potřebné parametry plynoucí z požadavků bezpečnostních norem. Konstrukce a použité materiály pro naše detektory jsou zcela v souladu s hygienickými normami pro použití v potravinářství. Detekce kovů v potravinách vyžaduje navíc stabilní signál detekční magnetické cívky, netečný vůči vnějším ruchům a možnost správné kalibrace detekce, aby nedocházelo k vyřazování nesprávně detekovaných výrobků, a tím ke zbytečným ztrátám ve výrobě. Metaldetektory CO-EL všechny tyto požadavky splňují.

Software používaný v našich detektorech kovových částic umožňuje nastavení různých režimů detekce podle typu kontrolovaného produktu, a tím docilujeme optimálního nastavení detektoru tak, aby splňoval všechny deklarované požadavky a současně minimalizoval detekční chyby.

Metaldetektory pro průmyslové použití jsou umisťovány na konci výrobních linek, kde již nehrozí další kontaminace kovovými částicemi. Detekce kovů je nejčastěji instalována za balící linkou. CO-EL ale kromě pásových metaldetektorů vyrábí i detektory kovů s magnetickou detekční cívkou obepínající průtočnou plastovou trubku, ze které se kontaminovaný produkt odklání pneumatickým klapkovým ventilem z potrubní cesty.

zpět »